[o mnie]  [galeria]  [artykuły]  [grafika]  [strony www]  [muzyka]  [akwarystyka]  [blog]


::: o mnie

::: Imię i nazwisko
Tomasz Andrzej Nidecki

::: Urodzony
5 stycznia 1972 r.

::: Znak zodiaku
Koziorożec, ascendent w Baranie, chiński znak: świnia

::: Wzrost
około 180 cm

::: Waga
Obecnie około 77 kg (tendencja mocno spadkowa...)

::: Miejsce zamieszkania
Polska, Warszawa, Żoliborz

::: Osobowość
Melancholik pomieszany z cholerykiem i sangwinikiem. Typ osobowości wg Meyersa-Briggsa: ESTJ. Enneagram: 1 ("Adwokat").

::: Zainteresowania
Aż za dużo. Z jednej strony lubię spędzać dużo czasu sam, z drugiej strony lubię towarzystwo. Zainteresowania grają dużą rolę w moim życiu. Głównymi zainteresowaniami mogę określić akwarystykę, muzykę i Internet.

::: Muzyka
Lubię wszelką muzykę. Od punku do techno, ale przede wszystkim niezależną, alternatywną. Ulubione zespoły: Minimal Compact, The Smiths, Dire Straits, Mike Oldfield, Killing Joke i wiele innych. Od lata 2000r. słuchałem non-stop praktycznie jedynie psychedelic, goa i minimal transu, potem także klubowego, bardziej komercyjnego transu. Na poczatku 2004 roku zakochalem sie w doom/death metalu.

::: Książki
Praktycznie tylko science-fiction (najchętniej w oryginalnych wersjach językowych). Ulubieni autorzy: Larry Niven, Isaac Asimov, Orson Scott Card, Arthur C. Clarke, Stephen Baxter, Dan Simmons, David Brin.

::: Filmy
Science fiction, romantyczne komedie, produkcje niezależne. Nie lubię brutalności w filmie, nie lubię kryminałów, filmów akcji, itp. Nie oglądam telewizji.

::: Sport
Nie jestem sportsmenem, ale lubię kilka dyscyplin. Trenowałem trochę Tai Chi a dawno temu także Tae Kwon Do. Jeżdżę na rowerze, czasem na łyżwach. Lubię pływać ale w czystej wodzie. W przeszłości grałem sporo w baseball (jako miotacz).

::: Wykształcenie
Mam absolutorium z informatyki, prawie skończyłem dziennikarstwo. Właśnie wróciłem na studia na informatykę i zamierzam zostać magistrem... Czy się uda? Zobaczymy.

::: Praca
Obecnie jestem tzw. freelancerem, głównie tłumaczę, współpracuję z agencją BTinfo. Wcześniej przez dwa lata pracowałem w magazynie Hakin9 na stanowisku sekretarza redakcji, przedtem przez rok jako project manager w agencji interaktywnej Upload (która za ostatnie pół roku pracy nie zapłaciła mi ani grosza - tak to jest ufać "przyjaciołom"... - odradzam). Wcześniej przez około 6 lat pracowałem w prasie - ostatnio w Magazynie Akwarium (ponad 1,5 roku), wcześniej w Magazynie Internetowym WWW (3 lata - sekr. red., redaktor), Machinie (redaktor działu), Cyberze (zastępca Naczelnego) a jeszcze wcześniej... jako konsultant w Oracle.

::: Adres do korespondencji
tonid@tonid.net