[o mnie]  [galeria]  [artykuły]  [grafika]  [strony www]  [muzyka]  [akwarystyka]  [blog]


::: strony www

Prócz pracy dziennikarskiej zajmuję się od wielu lat także projektowaniem i budowaniem serwisów WWW. Specjalizuję się w technikach server-side i bazach danych, choć wykonywałem też projekty np. w DHTML-u. W chwili obecnej pracuję w agencji interaktywnej, gdzie zajmuję się prócz kodowania także zarządzaniem serwisami klientów. Oto moje portfolio.

Jestem autorem praktycznie całego kodu (z niewielkimi wyjątkami: interfejs www-news oraz chat-room) portalu akwarystycznego akwarystyka.pl. Jego właścicielem jest Dariusz Firlej z Płocka (sklep Ocean). Serwis został zaprojektowany przez Wojtka Ożgę. Serwis jest zrealizowany całkowicie w PHP i MySQL. W ramach portalu działa też zrealizowany całkowicie przeze mnie (wraz z modułem administracyjnym) sklep internetowy. Przez ponad dwa lata byłem również administratorem serwera, na którym strona się zajmuje i wszystkich oferowanych przez serwis usług. Obecnie już nie zajmuję się ani stroną, ani serwerem.

W ramach pracy w agencji interaktywnej zajmowałem się częścią kodu i zarządzaniem zawartością strony gerber.pl.

Strona wykonana za darmo dla kolegów, którzy zajmują się tworzeniem komiksów (jesteśmy razem od chyba 1996 roku w grupie tzw. sceny komputerowej - Anadune). Jestem autorem kodu, grafikę zaprojektował Kazik Perkowski, autor grafiki do samego komiksu.

Inna strona wykonana po koleżeńsku dla autorów Seaside. Design - Kazik Perkowski. Kod - ja. Firma zajmuje się sprzedażą logosów i tapet do telefonów komórkowych.

Jestem autorem całego kodu oraz projektu graficznego dawnej strony "Magazynu Akwarium". Serwis był zrealizowany w PHP i MySQL, połączony też z pięcioma napisanymi całkowicie przeze mnie modułami administracyjnymi: do zarządzania całym procesem produkcyjnym pisma, do zarządzania bazą zdjęć wykorzystywaną przez pismo, a także do zarządzania prenumeratą, kolportażem i współpracą z autorami zewnętrznymi (umowy, wyceny itp.).

Jestem autorem całego kodu strony agencji Groove Control. Strona w oryginale była przygotowana w wersji DHTML (JavaScript/CSS) oraz HTML, jednak ze względu na łatwość aktualizacji zdecydowaliśmy się pozostawić tylko prostszą wersję. Starsza wersja z opcją DHTML dostępna jest do obejrzenia na moim serwerze. Stronę zaprojektował Gerhard z Groove Control.

Latos Aqua ZOO to jeden z moich 'najstarszych' klientów (już od ponad 5 lat). Obecny wystrój strony to już drugi projekt mojego autorstwa (wraz z całym kodem).

Dla własnej przyjemności i satysfakcji pracuję nad niekomercyjnym serwisem o rybach z rodziny Geophagini (ziemiojadach). Serwis jest zbudowany całkowicie w oparciu o PHP i bazę MySQL. Jestem autorem zarówno całego kodu (PHP/MySQL) jak i projektu graficznego.

Strona firmy Elektron. Projekt - Marcin Tomczak (logo zaprojektowane przeze mnie). Strona zrealizowana częściowo w DHTML, ale przede wszystkim tradycyjnymi technikami (ramki). W ramach współpracy z tą firmą przygotowałem także kod do delegacji domen (PHP + PostgreSQL + GCC).

Oto projekt nowego wystroju serwisu MSZ. Projekt w bardzo wstępnej fazie realizacji, miał zostać oparty na technikach rozwijanych menu w DHTML. Nigdy nie został dokończony ani wykorzystany w praktyce.

Przez prawie 2 lata zajmowałem się utrzymaniem strony hurtowni zoologicznej Badis. Potem, z braku czasu i chęci pracy na dotychczasowych warunkach finansowych, zrezygnowałem z projektu na rzecz znajomej firmy. Obecnie zajmuje się nią jeszcze inna firma, a ze starego kodu pozostała jedynie baza danych. Stary projekt graficzny i kod były w 100% mojego autorstwa.

Niedokończony i mocno nieaktualny projekt strony dla warszawskiego sklepu zoologicznego (wykonany chyba w 1998 roku). Mam nadzieję, że właściciel sklepu kiedyś jednak zdecyduje się na uaktualnienie projektu i zbudowanie nowej strony.

Serwis Network Marketing Managera również został zamknięty (bankructwo firmy). Był on dostępny pod adresem www.nmm.com.pl. Właściciel magazynu nigdy nie zapłacił za projekt. Był to jeden z moich pierwszych chyba w 1998 roku.